Zelené smoothie

Kombinace, která možná oko láká, ale většinu (těch, co nejsou zvyklí) nemusí (alespoň zpočátku) nadchnout svou (zdravou) chutí.  Ráda bych ale s vámi vysdílela recept na smoothie, který jsem se naučila od své kamarádky Zuzky, velké milovnice a odbornice na veganskou a raw stravu. Je tááák jednoduchý a přitom tááák moc dobrý, i když budete po přečtení surovin chvíli kroutit hlavou a nebudete věřit, že by vám to mohlo zachutnat.
Základem je petrželka, hóóódně petrželky kudrnky…Já přidávám i rukolu (to bude trošku „ostřejší“), polníček a když mám špenát, tak i špenát. Vše dejte do výkonnějšího mixéru (nejlépe na smoothie). Pak přidejte kousek zázvoru (samozřejmě oloupaný a rozkrájený na kousky), půlku grepu (nebo pomeranče), zakápněte šťávou z půlky citronu (limetky) a oslaďte lžící medu a zasypte skořicí. Pak zalijte vodou (tak aby se vám vše hezky roztočilo a rozmixovalo, spíš dolejvejte vodu postupně a tím volte hustotu nápoje), uzavřete nádobu a rozmixujte při vysokých otáčkách. Bylinky se sice úplně nerozmixují, takže počítejte s tím, že se vám budou dostávat při vypití mezi zuby, ale toho se můžete vyvarovat, pokud si nápoj přecedíte. Já to ale nedělám. Vždy si pak jdu zkontrolovat chrup před zrcadlo a vypláchnout pusu vodou 🙂
Tento recept si dělám pokaždé s nějakou obměnou. Někdy přidám i kousek okurky, někdy dám místo medu rýžový sirup, někdy si hodím pro větší zasycení chia semínka a drcená lněná semínka (jsou oboje výborná na správné zažívání a vylučování), někdy přisypu zelený ječmen pro ještě více zelené barvy a někdy přidám trošku kokosové smetany v prášku (nakupuji v DM drogerii). Zkrátka fantasii se meze nekladou.
Miluji tento nápoj. Cítím pokaždé neskutečný příval energie. A vím, že svému tělu dodávám to nejlepší, co můžu. Nevěříte? Pak si přečtěte o petrželce více – třeba tady.
Nalákali jsme vás? 😉 Dejte nám tedy vědět, jak vám chutnalo.
Na zdraví!
Renča s Klárkou