Solná jeskyně

Chcete posílit zdraví v léčivém prostředí?

Nebo chcete si zdravě zacvičit?

Naše solná jeskyně je to správné místo pro vás. Před vstupem do solné jeskyně se seznamte s pravidly.

Příznivé účinky soli jsou známé již od pradávna a využívání solných jeskyní sahá až do 30- tých let 19. století, kdy se pro tento účel využívaly solné doly. Jedny z prvních v Evropě a nejznámější jsou solné doly Vielička u polského Krakowa, kde se léčí od poloviny 20. století dodnes. Materiál z těchto dolů byl z části použit na výstavbu naší solné jeskyně, dále byla použita sůl z Pákistánu a z Mrtvého moře. To vše vytváří mikroklima, ve kterém se uvolňují prvky jódu, vápníku, sodíku, draslíku, magnesia, bromu, selenu a dalších stopových prvků, které jsou mimořádně důležité pro správnou funkci organismu.

Pobyt v solné jeskyni je čistě přírodní metoda posílení zdraví, takzvaná HALOTERAPIE odvozená od řeckého slova Halos, což v překladu znamená sůl.

Solné jeskyně jsou jednou z originálních metod ve využití léčivé síly mořské soli s výrazně preventivními, léčebnými, regeneračními a relaxačními účinky. Vyznačují se svou vysokou bakteriologickou čistotou a záporně ionizovaným vzduchem, silně nasyceným mikro a makro elementy, dostatečnou vlhkostí a optimální teplotou.

Působením tepla a světla vzniká záporná ionizace vzduchu v jeskyni, která je v dnešním světě, plném elektroniky pro naši nervovou soustavu velice prospěšná. Zlepšuje transport kyslíku a prokrvení, zvyšuje pocit pohody a imunitu organismu.
Kromě velmi důležité záporné ionizace je vzduch „přesycený“ ionty jódu, brómu, draslíku, hořčíku, vápníku, železa, selenu a dalšími, které jsou nepostradatelnými složkami pro správnou činnost lidského organismu. Bylo prokázáno, že tyto prvky se v jeskyních uvolňují mnohem intenzivněji než ve volné přírodě, což je jednou z hlavních předností jeskyně, která působí pozitivně na zdraví, imunitu a duševní rozpoložení člověka.