Pilates v Solné jeskyni

Pilates = unikátní metoda, která kombinuje posilování a protahování svalů a spolu s dýcháním buduje silný „střed těla“ a obnovuje rovnováhu svalově kosterního systému.

Lekce je určená pro začátečníky i pokročilé, je zaměřená na nácvik základních principů Pilatesovy metody cvičení, zejména dýchání, plynulost cviků, správné držení  těla vestoje, vsedě, vleže. Není vhodné pro těhotné.

Jde o takzvané cvičení body & mind. To znamená, že by jste si při něm měli nejenom protáhnout ztuhlé tělo, posílit svaly, ale povzbudit i mysl.

Pilates vychází mimo jiné z jógy, na cviky je potřeba se soustředit, koncentrovat myšlení.

Nejvyšším cílem cvičení je vybudování silného a stabilního centra trupu. Metoda Pilates věří, že díky zpevnění jádra těla, celé tělo bude vyvážené a formované. Hlavním bonusem tohoto cvičení ale je, že zatěžuje a protahuje tělo rovnoměrně, zpevní ho a donutí Vás stát zpříma.

Základem je správné hluboké dýchání. Provedení cviků navíc vychází z takzvaného centra těla (říká se mu také core), což jsou hluboké svaly v oblasti břicha a zad, pánevního dna a dýchacího svalu bránice. Všechny Pilates pohyby vycházejí z břišních svalů a svalů spodních zad. Jsou vymyšleny tak, aby pracovaly menší svaly, které napomáhají větším svalům a zároveň danou svalovou oblast protáhly.

Cvičíme pomocí váhy vlastního těla, případně pomocí balančních pomůcek (např. overball), široké gumy.

Lekce neobsahuje žádnou aerobní část.

Cvičíme v ponožkách a v pohodlném oblečení. Lekce trvá 55 minut.

Na cvičení s Vámi se těší Petra, Jitka