Jóga v Solné jeskyni

Slovo jóga má svůj původ v sanskrtském jug, které označuje unii, spojení, sjednocení  – sanskrt je jedním z nejstarších jazyků, který hraje v Indii a jihovýchodní Asii podobnou roli, jako v Evropě latina, zjednodušeně řečeno. Pokud bychom šli více do hloubky, zjistíme, že sanskrt nevyjadřuje fyzickou, nýbrž energetickou realitu tohoto světa.

Lekce je určená začátečníkům a středně pokročilým cvičencům.
Lekce neobsahuje žádnou aerobní část.

Svou oblibu a tisíciletou tradici si jóga udržuje především proto, že nikoho nenutí v něco věřit, ani se dohadovat o pravdivosti a účinnosti svých principů. Často je prohlašována za exaktní vědu: zkoumání, které se neobejde bez praxe, poznání, které je bez vlastní zkušenosti nemožné. Nejde však o náboženství, ani o pouhou filozofii.

Jóga ale znamená také Samadhi, osvícení, ukončení koloběhu života a smrti. Jogíni totiž věří v zákon karmy a reinkarnace a ten vysvětluje, že duše na sebe bere tak dlouho nová těla, dokud se nezbaví všech pout, která si skrz své předchozí těla a mysli způsobila.

Základem lekcí Jógy v Solné jeskyni je plynulost pohybu spojeného s dechem.

Lekce můžou mít různý charakter dle úrovně a dispozic klientů – dynamičtější či jemnější. Cvičení zklidňuje, upravuje peristaltiku, metabolismus, endokrinní, neurovegetativní, imunitní systém a kardiovaskulární systém. Lekce Vinyasy yogy rozvíjí flexibilitu a sílu celého těla, ozdravuje, očišťuje organismus, zbavuje únavy, napětí a stresu.

Cvičíme v ponožkách a v pohodlném oblečení. Lekce trvá 55 minut.

Na cvičení s Vámi se těší Barbora, Renata, Kristýna